خبر

در سایه سکوت مسئولان
قیمت انواع لبنیات افزایش یافت
درحالی‌که برخی فراورده‌های لبنی ازجمله شیر و کره در بازار گران شده، مسئولان انجمن دراین‌زمینه سکوت کرده‌اند و دامداران نیز از کاهش قیمت شیرخام خبر می‌دهند.رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی گاوداران در گفتگو با مهر با بیان اینکه قیمت برخی محصولات لبنی در بازار افزایش یافته است، اظهار کرد: مسئولان انجمن لبنی اعلام کرده‌اند مجوز این افزایش قیمت مربوط به سال گذشته است؛ اما صنایع آن را امسال اعمال کرده‌اند.احمد مقدسی با اشاره به اینکه کارخانجات هم‌زمان با بالابردن قیمت محصولات خود، اما قیمت خرید شیرخام را از دامداران کاهش داده‌اند، افزود: بنابراین قیمت محصولات لبنی برای مصرف‌کنندگان گران شده، اما نرخ شیرخام دامداران کاهش یافته است.
مقدسی تصریح کرد: متاسفانه هیچ‌کدام از دستگاه‌های نظارتی، بر اقدامات کارخانجات نظارت و کنترل ندارند و صنایع نیز هرطور که مایل هستند، دراین‌زمینه عمل می‌کنند. وی ادامه داد: قیمت همه فراورده‌های لبنی بالا نرفته؛ اما علاوه‌بر‌ کره، قیمت برخی ماست‌ها و شیرها نیز بین دویست تا پانصد تومان افزایش یافته است.


روز گذشته اتفاق افتاد
تجمع سهام‌داران پدیده مقابل مجلس
جمعی از سهام‌داران پدیده دربرابر ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و از نمایندگان تقاضای حمایت داشتند. تعداد تجمع‌کنندگان بیش از دویست نفر تخمین زده می‌شود. آن‌ها پلاکاردی با عبارت «مشکل اصلی سهام‌داران پدیده اعتماد بود» را در دست دارند.
به‌گزارش خبرآنلاین، «یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل می‌شه»، «مشکل ما از شماست/ بودجه بدین اختصاص» و «پدیده رو رها کنید» در میان شعارهای تجمع‌کنندگان شنیده می‌شد؛ البته تمامی شعارها و پلاکاردها منفی نبود.

مشکل صدور پایان کار پدیده
همچنین عضو شورای شهر شاندیز گفت: قطعا مبلغ بدهی پدیده به شهرداری شاندیز در آینده دستخوش تغییر خواهد شد و این موضوع نیز در پیشنهاد توافق ما لحاظ شده است.
محسن‌زاده‌سلیم‌کاخکی که طی یک گفتگوی تلگرامی پاسخ‌گوی سوالات سهام‌داران پدیده درباره پرداخت بدهی پدیده به شهرداری شاندیز بود، در پاسخ به این موضوع که استفاده از قانون گردشگری برای پرداخت مطالبات شهرداری مصوبه ستاد تدبیر استان است، گفت: صورت‌جلسه ستاد تدبیر مادامی‌که با اصل قانون در تضاد نباشد، برای همه ما لازم‌الاجراست؛ ولی در این مصوبه خاص این اصل ملاحظه نمی‌شود. ازطرفی مادامی‌که هر مالکی تمامی بدهی خود به شهرداری را پرداخت نکند، شهرداری به‌هیچ‌وجه مجاز به صدور پایان‌کار نیست.این عضو شورای شهر شاندیز در پاسخ به سوال سهام‌داران مبنی‌بر علت سرپیچی شهرداری شاندیز از قانون گردشگری مبنی‌بر تنفس پنج‌ساله برای پرداخت بدهی پدیده، عنوان کرد: استفاده از قانون گردشگری برای قبل از احداث بناست و نه بعد از ساخت‌وساز بدون مجوز.
وی درخصوص دلایل موجود برای ارائه پیشنهاد شراکت شهرداری در پروژه به‌جای دریافت پول نقد، اظهار کرد: در این روش هیچ مبلغی به‌صورت ریالی رد‌وبدل نمی‌شود و درصورتی‌که پروژه بتواند منابع مالی تامین کند، تمام پول به‌سمت ساخت‌وساز یا سهام‌داران خواهد رفت؛ همچنین با شروع مشارکت پدیده با شهرداری، عملا شهرداری را در کنار پدیده خواهیم دید و نه دربرابر پدیده و این موضوع باعث افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران برای حضور در پروژه خواهد بود، چرا‌که شهرداری در سود و زیان پروژه و در پیروزی و شکست پروژه سهیم خواهد بود.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس