نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی: امروز جریان نفاق در صهیونیست‌ها قابل مشاهده است

یکتا- نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: جریان نفاق امروز دقیقا در صهیونیست‌ها قابل مشاهده است و آن‌ها از هر ابزار خباثت‌انگیزی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.
به گزارش شهرآرا، آیت‌ا... سید‌احمد علم‌الهدی چهارشنبه شب در جلسه تفسیر قرآن کریم که با تجلیل از برگزیدگان سی‌و‌نهمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم همراه بود اظهار کرد: طبق آیات قرآن کریم دشمنان در جامعه به دو دسته تقسیم می‌شوند: یک دسته در داخل به‌دنبال استفاده ابزاری از دین برای به‌قدرت رسیدن است و دسته دیگر جریان بیرونی است که می‌خواهد با ابزار قرار دادن دین به اهداف خود برسد.
وی افزود: در حال حاضر جریان‌های سیاسی منافقی در کشور هستند که شعار انقلاب را می‌دهند، ولی اصول انقلاب را قبول ندارند. این‌ها در عرصه‌هایی مانند انتخابات به میدان می‌آیند و شعارهای داغ انقلابی می‌دهند، اما در باطن انقلاب را قبول ندارند و در جلسات خصوصی خود اصول انقلاب را به‌تمسخر می‌گیرند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دسته دیگر جریان‌های خارجی هستند که تمام تلاش خود را برای سرنگونی نظام به‌کار بسته‌اند و در حالی که رسما با ما دشمن هستند و از دشمنان ایران نیز حمایت می‌کنند برای حل مشکلات خود در منطقه نگاه ابزاری به ایران دارند؛ به‌عنوان مثال برای رهایی از شر طالبان در افغانستان دست‌به‌دامن ایران شدند.
وی تأکید کرد: در این شرایط دشمن برخی مدیران داخلی را شناسایی می‌کند و آن‌ها را ابزار متقاعد کردن سران نظام برای رسیدن به اهداف خود قرار می‌دهد.
آیت‌ا... علم‌الهدی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم به پیامبر اسلام دستور می‌دهد در مقابل این دو جریان نگران نباشد، زیرا وقتی خداوند پشتیبان کسی باشد در مقابل توطئه‌ها هوشیار خواهد بود و دشمن نمی‌تواند به اهداف خود برسد.
وی اظهارکرد: منافقان از کفار بدتر هستند، زیرا آن‌ها درصدد حاکم کردن کفر بر اسلام‌اند، اما کافر وضعیتش مشخص است و خدا را قبول ندارد.
امام جمعه مشهد گفت: امروز، اگر جریان صهیونیستی را از دنیا حذف کنیم، هیچ دشمنی نخواهیم داشت و، اگر در داخل کشور منافقانی را که با رهبری زاویه دارند حذف کنیم، تمام مشکلات ما حل می‌شود.
وی بیان کرد: خداوند در قرآن کریم مقابله با این دو جریان را به روش‌های مختلف بیان کرده و در بازه‌های زمانی بر اقوامی که پیامبر خداوند را مسخره می‌کردند عذاب الهی نازل کرده است. برخورد با عده دیگری به‌صورت فیزیکی نیست و به آن‌ها مهلت داده شده و درست همان توطئه‌ای که می‌کنند به خودشان بازمی‌گردد و دلیل نابودی آن‌ها همان نقشه خودشان است.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: کسانی هستند که از ابتدا خداوند را ابزار رسیدن به اهداف خود می‌کنند. طبق وعده قرآن آن‌ها روزی خوار و ذلیل می‌شوند و به همان حال از دنیا می‌روند و در آن دنیا نیز عذاب در انتظار آن‌هاست.
وی تأکید کرد: امروز جریان‌های صهیونیستی در اوج قدرت خود قرار دارند و طبق روایات نقل‌شده از ائمه معصومین (ع) انتهای کار آنان با ظهور منجی آخر‌الزمان (عج) خواهد بود.

برگزیدگان مسابقات ملی قرآن کریم
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: ١۵ قاری زن و مرد خراسان رضوی در مسابقات ملی قرآن کریم در استان گیلان رتبه‌های برتر را کسب کردند که در این مراسم از آن‌ها تجلیل می‌شود.
حجت‌الاسلام احمدزاده افزود: ثبت‌نام دور جدید مسابقات قرآن کریم در سطح شهرستان‌ها آغاز شده است. علاقه‌مندان می‌توانند در بخش‌های مشخص‌شده ثبت‌نام و با دیگر شرکت‌کنندگان رقابت کنند.شایان ذکر است که در پایان این جلسه نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از برگزیدگان قرآنی تجلیل کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس