روز گذشته صورت گرفت؛ سفر روحانی به عمان و کویت

حسن روحانی روز گذشته با بدرقه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، و علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری، عازم عمان و کویت شد.
رئیس‌ جمهوری کشورمان پیش از عزیمت و سفر یک‌روزه به عمان و کویت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همواره با این دو کشور روابط دوستان و صمیمانه‌ای داشته‌ایم. در این سفر هم با عمان و هم با کویت راجع به روابط دو‌جانبه بحث خواهیم کرد.
وی در ادامه افزود: اولین هدف ما توسعه روابط دوجانبه با این دو کشور دوست است. مسئله دومی که در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت مسائل مربوط به منطقه ماست.
اولین مقصد روحانی در این سفر عمان بود. پس از برگزاری مراسم استقبال در «قصر العَلَم» مسقط رئیس جمهور کشورمان با پادشاه عمان دیدار و گفتگو کرد.
حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران و پادشاه عمان در دیدار دوجانبه و در نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه دو ‏کشور راه‌های توسعه روزافزون روابط تهران-مسقط و مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای را مورد بحث و تبادل نظر ‏قرار دادند و بر ضرورت همکاری دو کشور در تقویت توسعه منطقه‌ای و برقراری صلح و امنیت پایدار در ‏منطقه تأکید کردند.‏
رئیس‌ جمهور، با تأکید بر اینکه تهران همواره از گسترش روابط دوجانبه و منطقه‌ای ‏با همسایگان استقبال می‌کند اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هرگاه کشورهای منطقه با مشکلات مختلف از جمله تروریسم مواجه شده‌اند آن‌ها را ‏یاری کرده است و پس از این هم، اگر هرکدام از این کشورها، به‌ویژه در برابر تروریست‌ها، با مشکلی مواجه شوند و از تهران ‏درخواست کمک داشته باشند، حتما به آن‌ها کمک خواهیم کرد.
سلطان قابوس، پادشاه عمان، نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور آقای روحانی در عمان بر ‏تقویت بیش از پیش روابط دو کشور تأکید کرد و گفت: عمان به‌دنبال تقویت و تحکیم همکاری‌ها و ‏مناسبات خود با ایران در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.‏
حسن روحانی عصر دیروز با بدرقه و خداحافظی سلطان قابوس، ولیعهد و شماری از مقامات عالی‌رتبه عمان مسقط را به‌مقصد کویت ترک کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس