معاون اداری و مالی شهرداری مشهد خبر داد؛ رشد ۵٠درصدی درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده

بنیامین یوسف‌زاده- معاون اداری و مالی شهرداری مشهد، با اشاره به افزایش ۵٠درصدی دریافتی سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری، گفت: تقریبا ٩٠درصد دریافتی ما از بخش محلی مالیات بر ارزش افزوده صحیح است، اما رقم واقعی سهم خود از بخش دولتی این مالیات را که شامل مالیات بر ارزش افزوده سوخت و عوارض گمرکی است نمی‌دانیم.
به گزارش شهرآرا، محمد آذری در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در سال جاری ٢۵٠میلیارد تومان از محل سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده وصول شده است که از این رقم تنها ۵٠میلیارد تومان از محل بخش دولتی بوده
است.
وی، با اشاره به اینکه سال گذشته دریافتی شهرداری تهران از محل مالیات بر ارزش افزوده ١۵برابر مشهد بوده است، عنوان کرد: بسیاری از دستگاه‌های شهر مشهد، از جمله «ایران‌خودرو»، مخابرات و بانک‌ها، به بهانه اینکه فعالیت آن‌ها محلی نیست، حقوق خود را به تهران پرداخت می‌کنند.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با بیان اینکه، اگر این‌گونه باشد، پس شهرداری مشهد نیز وظیفه‌ای برای خدمت‌رسانی به آن‌ها ندارد، ادامه داد: مگر می‌شود از شهرداری مشهد خدمت گرفت و حقوق مربوط به این خدمات را به شهرداری تهران پرداخت کرد؟!
وی، با اظهار تأسف از تصویب طی مسیر خزانه برای سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده، تأکید کرد: شهر نمی‌تواند منتظر تخصیص اعتبار برای ارائه خدمات به مردم باشد.
آذری، با تأکید بر اینکه تاکنون ١٢١٧میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری محقق شده است، عنوان کرد: میزان تحقق درآمدهای شهرداری به صورت روزشمار ۵٠درصد و در مجموع نیز ۴٢درصد از کل درآمدهای پیش‌بینی‌شده سال ٩۵ است.
وی ادامه داد: تحقق روزشمار درآمدها در بازه مشابه سال گذشته ۴۶درصد بود که امسال با رشد ٢٠٠میلیاردتومانی وصول نقدی در حوزه درآمدها مواجه هستیم.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد، با اشاره به اجرای اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی در هزینه‌های شهرداری در این حوزه، خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد، با احتساب بخش خصوصی، بالغ بر ٢۵٠٠٠ مزدبگیر دارد که ٩۵٠٠ نفر از این تعداد با شهرداری رابطه استخدامی و قراردادی دارند. برای پرداخت مزد این افراد، به طور متوسط، ماهیانه به بیش از ۶٠میلیارد تومان منبع نیاز داریم.
وی گفت: با اجرای تخفیفات ٣۴درصدی، شاهد رشد ٢ تا ٣برابری درآمدهای شهرداری در روز هستیم، به گونه‌ای که در حال حاضر شهرداری مشهد روزانه حدود ۵میلیارد تومان درآمد کسب
می‌‌کند.
آذری ادامه داد: لایحه بودجه سال ٩۶ شهرداری نیز تهیه شده که به صورت غیررسمی تقدیم شورای اسلامی شهر شده است و به صورت رسمی نیز این هفته به شورا خواهد رفت.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس